- ANA SAYFAGiriş Noktanız
- BAŞKANLIKKurumsal Yapı
- BİR BAKIŞTA ABAB Yapısı ve İşleyişi
- AB İLE İLİŞKİLERTürkiye-Avrupa Birliği İlişkileri
- Türkiye-AB İlişkilerinin Tarihçesi
- Temel Belgeler
- Anlaşmalar
- Protokoller
- Katılım Ortaklığı Belgeleri
- Ulusal Programlar
- Avrupa Komisyonu Tarafından Hazırlanan Türkiye Raporları
- Genişleme Strateji Belgeleri
- AB'ye Katılım için Ulusal Eylem Planı (2016-2019)
- AB'ye Katılım İçin Ulusal Eylem Planı (2021-2023)
- Ortaklık Konseyi Kararları
- Türkiye-AB Zirvelerine İlişkin Belgeler
- Kurumsal Yapı
- Gümrük Birliği
- Türkiye- AB Yüksek Düzeyli Diyalog Toplantıları
- VERİKaynaklar
- MEDYAHaber / Duyuru
- İLETİŞİMBize Ulaşın
9 Mayıs’ta Gençlik Parkındayız
9 Mayıs Avrupa Günü’nü, kamu kurumlarının, büyükelçiliklerin, valiliklerin, sivil toplum kuruluşlarının ve diğer kurumların katılımıyla Ankara Gençlik Parkında yapılacak çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Etkinlikler kapsamında ziyarete açılacak 130 standa hepinizi bekliyoruz.
9 MAYIS AVRUPA GÜNÜ ŞENLİĞİ – PROGRAM AKIŞI
(Gençlik Parkı, Ankara, 9 Mayıs 2012)
12.00 – 19.30 Stantların Ziyarete Açılması - Kapanması
12.00 – 18.00 Sahne Programı (Gündüz Sahnesi)
16.00 – 16.30 9 Mayıs Avrupa Günü Şenliği Resmi Açılışı
- Büyükelçi Sayın Ripert’in Açılış Konuşması
- AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Bağış’ın Açılış Konuşması
16-30 –17.30 – Stant Ziyaretleri (Büyükelçilikler/Valilik/Proje/STK/Kurumlar)
17.30 – 18.30 Sayın Bakan ve Büyükelçilerin Tavla ve Dart Turnuvası
18.30 – 19.30 Stant Ziyaretleri (Büyükelçilikler/Valilik/Proje/STK/Kurumlar)
18.30 – 19.15 Kent Orkestrası Konseri (Akşam Sahnesi)
19.15 – 20.15 Jaakko Laitinen & Väärä Raha Balkan Müzik Grubu (Akşam Sahnesi)
20.15 – 20.20 Su Gösterisi (AB Marşı Eşliğinde)
20.20 – 20.40 Konuşmalar ve AB Spotları Gösterimi
- 2 AB Bakanlığı Spotu
- Büyükelçi Sayın Ripert’in Konuşması
- Avrupa Komisyonu Spotu
- AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Bağış’ın Konuşması
- 2 AB Bakanlığı Spotu
20.40 – 21.05 Su Gösterisi
12.00 – 18.00 Gündüz Sahne Programı 12.00 – 12.10 Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Halk Oyunları Grubu (10 dakika) 12.15 – 12.25 Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Korosu (10 dakika) 12.30 –12.50 Ankara Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Klasik Müzik Dinletisi (15 dakika) 13.00 – 13.40 Blue Train Blues Grubu (30 Dakika) 13.40 – 13.50 Tevfik Fikret Özel İlköğretim Okulu Halk Oyunları Grubu (10 dakika) 14.00 – 14.40 Julian Lupu Klasik Müzik Dinletisi (30 dakika) 14.40 – 14.55 TRT Çocuk ve Gençlik Halk Oyunları Topluluğu (10 dakika) 15.00 – 15.50 Niclas Bardeleben Caz Konseri (50 dakika)Açılış Töreni ve Açılış Konuşmaları 16.00 – 16.30 Açılış Töreni ve Açılış Konuşmaları 16.30 – 17.00 TRT Ankara Çocuk Korosu (Şef: Süreyya Çağlar)(20 dakika) 17.00 – 17.45 Ege’den Ezgiler (40 dakika) 17.50 –18.00 Durul Gence Okulu Öğrencileri Davul – Trampet Gösterisi (10 dakika)
|